Palmarés 2019

PREMIO DE HONRA PEDIGREE’19

Carlos Blanco.

 

PREMIO DO XURADO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN

Limbo, de Dani Viqueira.

PREMIO DO XURADO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE ANIMACIÓN

Soy una tumba, de Khris Cembe.

Mención especial do xurado

Homomaquia, de David Fidalgo Omil.

PREMIO DO PÚBLICO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN E ANIMACIÓN

O neno bonito, de Fran X. Rodríguez.

PREMIO AISGE DO XURADO Á MELLOR INTERPRETACIÓN FEMININA

María Nieto, por De repente la noche.

PREMIO AISGE DO XURADO Á MELLOR INTERPRETACIÓN MASCULINA

Jaime Elías, por O que medra por dentro.

PREMIO CREA DO XURADO Á MELLOR DIRECCIÓN

Noelia Muíño, por The Widow.

PREMIO AGAG DO XURADO AO MELLOR GUIÓN

Noelia Muíño por The Widow.

PREMIO DO XURADO Á MELLOR BANDA SONORA ORIXINAL

Germán Díaz por Limbo.

PREMIO RC Á MELLOR DIRECCIÓN DE FOTOGRAFÍA

Asia Khmelova por The Widow.

PREMIO ESPECIAL DO XURADO DOS VECIÑOS E VECIÑAS Á MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN E ANIMACIÓN

O que precede a caída é branco, de Áldara Pagán.

Mención especial do xurado

De repente la noche, de Cristina Bodelón e Ignacio de Vicente.

 

PREMIO DO XURADO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE NON FICCIÓN (SECCIÓN FURACANS)

Devalar, de Mar García.

Mención especial do xurado

Caerán lóstregos do ceo, de Adrián Canoura.

 

PREMIO LASAL COCINAS DO XURADO AO MELLOR VIDEOCLIP

“Vision”, de WIDOW PANE, realizado por Peque Varela.

Mención especial do xurado

“Gris”, de BASANTA, realizado por Xaime Miranda.

PREMIO DO PÚBLICO AO MELLOR VIDEOCLIP

“Mártires”, de Xoana, realizado por Andreia Táboas.

 

CHIMPÍN DE PRATA “PREMIO PEPE PUIME”

Rafa Bugarín e Paz Acuña, veciños de Cans.

CHIMPÍN DE PRATA “PREMIO PEPE PUIME”

Nieves Rodríguez, actriz e presentadora.

CHIMPÍN DE PRATA “DIVINA CAMPOS”

Pilar Comesaña, periodista e presentadora.

ESTRELA NO TORREIRO

Carlos Blanco, actor.

ESTRELA NO TORREIRO

Rodrigo Sorogoyen, director.

ESTRELA NO TORREIRO

Leonor Watling, director, actriz e música.

ESTRELA NO TORREIRO

Gran Wyoming, presentador, actor e músico.

 

Xurado de curtametraxes de Ficción e Animación

Andrés Goteira, Cris Iglesias, Juanjo Giménez, Borja Melania Cruz, Xosé Manuel Budiño, Zaza Ceballos e Alberto Vázzquez.

Xurado de curtametraxes de Non Ficción (Sección Furacans)

Xacio Baño, Isabelle Le Gonidec e Liliana Torres.

Xurado de curtametraxes dos veciños

Jesús Rodríguez Quintas “Suso de Placer”, Mercedes Campos “Mercedes da Graña”, María Lourdes Pereira “Lourdes do Monte”, Carmen Quintas “Mucha de Luis e Iván Táboas.

Xurado de videoclips

Carlos Alberto Alonso, Patricia Moon e Paco Serén.